۳ تیر ۱۴۰۳

ستون مرکب

ستون مرکب

ستونهای این سیستم دارای مقطع دایره‌ای می‌باشند. این ستونها از نورد ورق‌های فولادی و جوش کاری درز آن توسط دستگاه‌های اتوماتیک تولید می‌شود، بعد از تولید لوله اتصالات لازم برای اتصال ستون به ستون و تیر به ستون و اتصالات برش گیر داخل لوله ها توسط دستگاه‌های مونتاژ با دقت و کیفیت بالا و قابل کنترل نصب می‌گردد که بعد از نصب اسکلت در محل اجرای پروژه، داخل لوله‌ها با بتن پر شده و مقطع مرکب فولادی بتنی حاصل می‌شود.

 

مزایای ستونهای مرکب

ستونهای فولادی با مقطع دایره‌ای شکل پر شده با بتن کارا ترین و پر بازده‌ترین شکل استفاده از مصالح در ستونها می‌باشد.

مقطع فولادی دایره‏ای شکل به منزله قالب برای هسته ارزان قیمت بتن عمل می‌کند و باعث افزایش مقاومت فشاری و سختی ستون می‌شود.

به دلیل محصور شدن هستۀ بتنی در جدارۀ فولادی، اندرکنش فولاد و بتن حتمی می‌باشد، اما بهتر است به منظور افزایش پیوستگی بین بتن و فولاد در مجاورت اتصال تیر به ستون مطابق آئین نامه گل میخهایی را در وجه داخل لوله جهت انتقال برش تعبیه نمود.
استفاده از جدار فلزی ستون به عنوان نقش قالب و نقش سازه‌ای علاوه از اقتصادی بودن، سرعت نصب را بالا می‌برد.
بتن داخل این ستون‌ها مقاومت در مقابل آتش را نسبت به ستون‌های فلزی افزایش می‌دهد.


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/estair/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/estair/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(650): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/estair/pu...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/estair/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47